Tricki

Przydatne tricki – praktyczne sposoby – do użytku na co dzień w celu łatwiejszego posługiwania się technologią.

Dlaczego (nie) potrzebujesz drugiego monitora? Dwa monitory – zalety i wady

Drugi monitor. Ilekroć słyszałem rewelacje na temat konfiguracji, które nim dysponują, wkładałem je gdzieś na półkę z podpisem „to nie dla mnie”. Nawet po tym, jak spróbowałem tak pracować przez pewien czas. Powody były różne – od przyzwyczajenia, po bardzo ciężkie do zbicia argumenty, że w momencie, gdy mamy odpowiednio skonfigurowane środowisko pracy, korzyści z drugiego monitora są marginalne. Wiem, kontrowersyjny pogląd. Niemniej, rzeczywiście sądzę, że wprawnym użytkownikom takim jak moja skromna osoba, drugi monitor nie zawsze jest potrzebny. W końcu mamy do dyspozycji skróty klawiszowe (ALT + TAB ❤) i ewentualnie windowsową funkcję Snap Assist (pozwalającą na łatwe podzielenie okien na połowie ekranu… Trzeba złapać za pasek i przeciągnąć do krawędzi, aż pojawi się poświata). Do tego, mając w głowie fakt, że nasza podzielność uwagi jest ograniczona, nadal nie mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że drugi monitor jest niezbędny wszystkim.

Przeczytaj więcej

POCO X3 to za duży smartfon? Co robić, gdy telefon nie mieści się w dłoni

Parę tygodni temu nabyłem POCO X3 – smartfona, na punkcie którego internet oszalał. Czy naprawdę jest tak dobry? Za mniej niż 1000 zł dostajemy pokaźną baterię i topowe podzespoły. Płynny, 120-hercowy wyświetlacz, płatności zbliżeniowe NFC, 6GB RAM i pełny zakres wspomagania akcesoriów w postaci kart SD czy złącza mini jack –  czego chcieć więcej? Myślę, że niewiele, może poza… bardziej poręcznymi wymiarami.

Przeczytaj więcej

Problem ze wstawaniem rano? Spróbuj tego – AMdroid

Wpis bliski mojemu sercu, ponieważ z nadmierną sennością zmagam się odkąd pamiętam. W tej chwili, gdy często pracuję zdalnie w tym samym pokoju, w którym mam łóżko, szczególnie ciężko mi jest momentami uniknąć chęci tzw. dosypiania (ang. “sleep in“) . Ostatnio udaje mi się regularnie wstawać około 7 rano, ale z pewnością nie osiągnąłbym tego wyłącznie siłą woli… Pomogła mi technologia. Konkretnie, aplikacja AMdroid, do korzystania z której szczególnie Was zachęcam.

Przeczytaj więcej

Przyspiesz telefon z Androidem tym prostym trickiem!

Brzmi niewiarygodnie, ale tak, to możliwe. Jednym prostym sposobem możemy przyspieszyć odczuwaną “prędkość” urządzenia podczas obcowania z nim. Co bardziej techniczni na pewno już na pewno wiedzą, o czym mowa (ich odsyłam do innych, ciekawszych artykułów na dole tej strony). Chodzi o ukryte głęboko w systemie opcje skali animacji.

Czy faktycznie przyspieszamy?

“Przyspieszenie” to może trochę na wyrost – część purystów spiera się, że wcale nic nie przyspieszamy, a telefon po tym zabiegu tylko “zdaje się” działać szybciej przez skrócenie animacji przechodzenia między ekranami. Jest to jednak na tyle zauważalne, że osobiście bez tej opcji wręcz nie jestem w stanie komfortowo użytkować smartfona – zdaje się dla mnie zbyt powolny. 

Przeczytaj więcej

Musisz zobaczyć ten prosty trick, jak otwierać PDF na Kindle!

Czytniki e-booków są świetnym rozwiązaniem. Ekran z tzw. elektronicznym tuszem znacznie mniej męczy oczy niż świecący ekran tabletu czy smartfona (chociaż, od biedy, one też się nadają – zainteresowanych zapraszam do drugiej sekcji niniejszego wpisu). Każdy posiadacz tego typu sprzętu doskonale zna i na pewno docenia jego zalety. Nieprzekonani i tak pozostaną przy papierowych książkach lub… w końcu się przełamią. Inni zaś nie czytają w ogóle. O gustach się nie dyskutuje*, jak przywykło się mawiać (chciałem tu wstawić białoruskie powiedzenie “Każdy gad na swój ład“, ale okazało się, że jest dość… obraźliwe). Ja oczywiście adresuję wpis do grupy osób, które z technologią są (albo chcą być) za pan brat.

Przeczytaj więcej

Wiedza na naszym blogu jest dostępna za darmo i jest wynikiem wieloletniej pracy ze sprzętem komputerowym. Zapraszamy do odblokowania reklam, jeśli korzystacie Państwo z wtyczek Adblock, uBlock lub pokrewnych. Z góry dziękujemy :)

X

    Potrzebujesz pomocy informatyka? Zostaw kontakt - odezwiemy się!

    Zapraszamy również do korzystania z formularza naszych stałych Klientów - bardzo ułatwia nam to pracę - nie zawsze jesteśmy w stanie odebrać Państwa telefon.

    Kontaktując się z nami wyrażają Państwo zgodę na naszą Politykę prywatności