Wiedza na blogu jest darmowa i jest wynikiem wieloletniej pracy ze sprzętem komputerowym. Zapraszamy do wyłączenia reklam (Adblock, uBlock :)

Kurz – cichy sabotażysta komputerów i laptopów?

STOP! Twój komputer lub laptop nie był czyszczony ani otwierany od lat?

❌ To poważny błąd!!❌

Jesteśmy do Twojej dyspozycji w zakresie oczyszczenia sprzętu, by mógł swobodnie oddychać, czy to w letnie upały czy w zimie 🙂

Zobacz galerię poniżej i zapisz się na bezpłatną diagnozę 🙂

 

Zostaw kontakt – UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ DIAGNOZĘ


  Kontaktując się z nami wyrażają Państwo zgodę na naszą Politykę prywatności

  Zapraszamy również do korzystania z formularza naszych stałych Klientów - bardzo ułatwia nam to pracę 🙂  Oddzwonimy lub odpiszemy, żebyś mógł/mogła umówić się na darmową konsultację – sprawdzimy, czy Twój komputer się nie przegrzewa lub nie potrzebuje innego rodzaju pomocy ze strony naszych wykwalifikowanych lekarzy 👨‍⚕️🩺🙂 

   

  Obudowy komputerów są jak mieszkanie dla podzespołów. Podczas, gdy większość z nas regularnie sprząta powierzchnie w domu, komputery bywają zaniedbywane. Zupełnie niesłusznie, gdyż kurz jest zdecydowanym wrogiem elektroniki. Zaniedbania w tej kwestii mogą doprowadzać do ❌ przegrzania, ❌ zwarcia i ❌ uszkodzenia podzespołów komputera.

   

  Stream PC, czyli informatyk w Józefowie koło Otwocka – dysponuje profesjonalnym sprzętem i niezbędną wiedzą, by czyszczenie Twojego komputera stacjonarnego lub laptopa przebiegło w sposób bezpieczny i jak najbardziej efektywny! Uchroń swój sprzęt przed awarią i zapewnij mu jak najdłuższe działanie w jak najlepszych warunkach – by zawsze był gotowy do pracy i rozrywki!

   

  Nasze usługi wyróżnia: ✅ solidność, ✅ atrakcyjna cena, ✅ rzetelność, ✅ indywidualne podejście, ✅ bezpieczeństwo i dyskrecja.

   

  Klienci o nas

  Zielona 10, Józefów

  5,0 108 reviews

  • Avatar michell marco ★★★★★ 2 lata temu
   Z uslug Pana Igora skorzystalem pierwszy raz. Komunikatywna osoba, tresciwa. Otrzymalem fachowa odpowiedz na wszystkie pytania i watpliwosci. Cena uslugi bardzo przystepna. Obawialem sie wykorzystania wiekszego budzetu ale okazalo sie, ze mozna inaczej. Wymiana … czytaj dalej RAM, wymiana pasty termoprzewodzacej. Montaz, instalacja i konfiguracja dysku i systemu Windows. Usprawnienia dot. Interentu. Na realizacje czekalem bardzo krotko. Pozdrawiam i polecam, klient z Lesnej
  • Avatar Ewa ZP ★★★★★ 3 lata temu
   Polecam! Pan Igor naprawił mój kilkuletni laptop, który zawieszał się w losowych momentach i pokazywał Windowsowy blue screen z różnymi błędami. Po zdiagnozowaniu problemu p. Igor przedstawił kilka opcji naprawy wraz z czasem oczekiwania i cenami. Wymiana płyty … czytaj dalej głównej, czyszczenie, update systemu, laptop zabrany i odstawiony do domu, bardzo sprawny i uprzejmy kontakt, a to wszystko za sensowną cenę. Naprawa była pod koniec lipca, gwarancja na trzy miesiące - tak więc minęły już dwa, wszystko nadal dobrze działa i oby tak zostało 🙂
  • Avatar Piotr Grzywacz ★★★★★ 4 lata temu
   Myślałem, że prawdziwi profesjonaliści wyjechali z Polski albo przeszli na emeryturę, dopóki nie polecono mi Pana Igora. Poradził sobie z problemami, które przerastały kilku tzw. „fachowców”, bardzo sprawnie, terminowo w uczciwej cenie. Zakres prac : montaż i konfiguracja … czytaj dalej sieci wifi /Internet (również w kontekście multimediów i monitoringu), konserwacja i upgrade sprzętu komputerowego. Kompleksowa obsługa, począwszy od doradztwa, poprzez zakup, montaż, aż do okresowego serwisu.
   Kapitalny kontakt i elastyczność w podejściu do klienta.
   Z czystym sumieniem polecam !!!

  Skutki zanieczyszczonego komputera

  Komputery znacznie tracą na wydajności, jeśli nie są czyszczone przez długi czas. Mogą osiągać wyższe temperatury niż powinny, co przekłada się na żywotność podzespołów. W rezultacie, komputer może nam służyć znacznie krócej. Kurz staje powolnym zabójcą podzespołów. Odczuwalne dla użytkownika może stać się zacinanie się komputera.

  Powodem sytuacji, w której komputer spowalnia, może być to, że procesor “przerywa” na chwilę pracę w celu przywrócenia optymalnej temperatury i zapobiegnięcia przegrzaniu. Kurz może być ponadto przyczyną głośnej pracy komputera, ponieważ wentylatory pracują mniej efektywnie (wtedy staje się głośnym sabotażystą – odnosząc się do tytułu… ?). Sytuacji tych można w łatwy sposób uniknąć dzięki konserwacji.

  Przepływ powietrza!

  Obudowy projektowane są w taki sposób, by zapewniać przepływ powietrza. Niestety, razem z powietrzem przez otwory wentylacyjne wdziera się kurz, który osadza się na komponentach… Oraz na wentylatorach, których zadaniem jest obniżanie temperatury. Kurz i zanieczyszczenia znacznie pogarszają przepływ powietrza i sprawiają, że wentylatory nie spełniają swojej roli należycie. Tylko regularna konserwacja zapewnia prawidłowe działanie komputera i gwarantuje długą żywotność podzespołów.

  Prawidłowo przeprowadzona procedura wymaga gruntownej inspekcji wnętrza obudowy – w niektórych przypadkach może wymagać wypięcia większości okablowania w celu gruntownego oczyszczenia.

  Wymiana past

  Bynajmniej nie chodzi o pastę do zębów! Mowa o pastach termoprzewodzących, pełniących rolę “wypełniacza” pomiędzy radiatorem – elementem odprowadzającym ciepło, a płytką procesora czy karty graficznej. Z biegiem czasu, pasta ta traci swoje pierwotne właściwości. W rezultacie, podzespół (dajmy na to: procesor) osiąga znacznie wyższe temperatury, gdyż chłodzenie działa w nieefektywny sposób. Rozwiązaniem jest zainstalowanie świeżej, wysokiej jakości pasty termoprzewodzącej. Jeśli Twój komputer nie był konserwowany przez kilka lat, niemalże na pewno wymaga aplikacji nowej pasty. Rekomendowane jest wymienienie jej przez specjalistę, gdyż nieumiejętna aplikacja w skrajnych przypadkach może przyczynić się nawet do uszkodzenia sprzętu.

  Powierz czyszczenie specjaliście

  Podczas dokonywania czyszczenia należy wystrzegać się wyładowań elektrostatycznych i używać wyłącznie bezpiecznych środków chemicznych. Nieumiejętne przeprowadzenie konserwacji może skutkować nie działającym komputerem. Z kolei wykorzystanie niewłaściwych środków chemicznych może skutkować nawet powstawaniem korozji na podzespołach i elementach obudowy.

  Zalecane jest powierzenie czyszczenia komuś, kto ma doświadczenie w tym temacie. Zapraszam do zapoznania się z cennikiem usług w celu skorzystania z oferty czyszczenia komputerów przez Streamlined.

  Przywołaj swój komputer do porządku!

  Zalecenia – sam zadbaj o swój komputer!

  Zalecane jest dokonywanie konserwacji przynajmniej raz na rok. W przypadku, gdy w domu posiadamy zwierzaki lub duże ilości kurzu, procedurę można wykonywać nawet częściej.

  Warto utrzymywać środowisko wokół komputera wolne od kurzu i zapewnić dobrą wentylację. W przypadku laptopów należy uważać, by nie zatykać otworów wentylacyjnych. Obudowy komputerów stacjonarnych, które stoją na podłodze, powinny stać na podstawce, uniesione na kilka centymetrów od podłoża. Należy wystrzegać się również stawiania komputera na dywanie.

  Wysokiej klasy obudowy oferują filtry przeciwkurzowe, które zapewniają osłonę przed wnikaniem kurzu do środka. Bywają również wyposażone w przełączniki regulujące pracę wentylatorów, by w czasie spoczynku nie “wciągać” niepotrzebnie zanieczyszczeń.

   

  Źródła:

  1. Benefits of Dusting the Computer, 247techies
  2. PC Preventive Maintenance Overview, Computer Sciene Portal
  3. Corrosion: What is Water Damage Really Doing to Your Electronics, HZO
  4. Dust Bunnies Cause Computer Repair, ComputerTek 
  5. The Dangers of Dust in Your Computer, OAC Technology
  Igor Leszczyński

  Magister inżynier introwertyk. Właściciel serwisu komputerowego, marki i bloga technologicznego Stream PC. Specjalista i power user systemów operacyjnych Windows i Android. Zwolennik work-life balance, przez co zdarza się mniej uchwytny. Praktykujący specjalista zarządzania informacją i cyberbezpieczeństwa oraz zwolennik myślenia zorientowanego na rozwiązywanie problemów. Serwisant komputerowy z ogromnym doświadczeniem, który dzieli się nabytą przez lata wiedzą z młodszym pokoleniem oraz stałymi klientami serwisu. Urodzony w 1993 roku, nierozłączny z myszką i klawiaturą od piątego roku życia. Uzależniony od technologii, muzyki rap i owsianki. Po studiach miał iść pracować do korpo, ale postawił na realizowanie się na swoim. Absolwent warszawskich uczelni PJATK i SGH.

  Tagi wpisu: czyszczenie komputera, konserwacja

  Wiedza na naszym blogu jest dostępna za darmo i jest wynikiem wieloletniej pracy ze sprzętem komputerowym. Zapraszamy do odblokowania reklam, jeśli korzystacie Państwo z wtyczek
  Adblock, uBlock
  lub pokrewnych. Z góry dziękujemy :)

  X

   Potrzebujesz pomocy informatyka? Zostaw kontakt - odezwiemy się!

   Zapraszamy również do korzystania z formularza naszych stałych Klientów - bardzo ułatwia nam to pracę - nie zawsze jesteśmy w stanie odebrać Państwa telefon.

   Kontaktując się z nami wyrażają Państwo zgodę na naszą Politykę prywatności